Następcy Roberta Lewandowskiego już gotowi! W sobotę rusza Falubaz Cup 2019 [AUDIO]

2019-11-27 15:00 Maciej Juszczak
Falubaz Cup
Autor: www.facebook.com/Akademia Piłkarska Falubaz

To będzie największy turniej piłkarski w regionie. W najbliższą sobotę w Drzonkowie rusza mikołajkowy turniej Falubaz Cup.

Pierwszy weekend to rywalizacja podopiecznych piłkarskiej Akademii Falubaz. Dzieci trenują w 20 lokalizacjach na terenie naszego województwa, m.in. Zielonej Górze, Nowej Soli, Gubin, Krośnie Odrzańskim, Sulechowie, Świebodzinie, czy Żaganiu. Najmłodsi piłkarze mają 4 lata, co nie przeszkadza im cieszyć się grą w hali.

W ramach imprezy odbędzie się również turniej międzyklubowy, dla czołowych akademii piłkarskich w Polsce. Rywalizować będą najlepsi 10-latkowie w kraju. A do Czerwieńska przyjadą takie drużyny jak Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin czy Stilon Gorzów.

W tym roku - podobnie - jak w poprzednich latach turniej ma charakter charytatywny. Pieniądze trafią do rodziny Dominiki Zabłotnej. Dziewczynka urodziła się w 22. tygodniu ciąży ważąc zaledwie 490 gramów i mierząc 25 cm. Podczas siedmiu miesięcy spędzonych w zielonogórskim szpitalu przeszła pięć ratujących życie operacji brzusznych, dwa zabiegi oczu, wylewy dokomorowe 2. i 3. stopnia, sepsę i zatrzymanie krążenia.

Dziś, po ponad roku Dominika w dalszym ciągu zmaga się z następstwami wcześniactwa. Ma retinopatię wcześniaczą, zespół jelita krótkiego i dysplazję oskrzelowo-płucną. Potrzebuje wciąż wspomagania tlenowego i jest karmiona przez sondę. Dziewczynka cały czas musi być pod opieką lekarzy, konieczne są turnusy rehabilitacyjne i nauki jedzenia, dlatego rodzina najbardziej potrzebuje funduszy na częste podróże i wizyty u specjalistów - mówią organizatorzy.

Falubaz Cup 30 listopada i 1 grudnia oraz w kolejny weekend. Całość w zielonogórskim Drzonkowie.

To będzie największy turniej w regionie - zapewnia Damian Stopa, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Falubaz.