Nielegalne papierosy i tytoń na rynku w Gubinie. Do towaru nikt się nie przyznał!

2020-02-21 17:15 mar
Nielegalne papierosy i tytoń na rynku w Gubinie
Autor: materiały policji

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry znaleźli na rynku w Gubinie nielegalne papierosy i tytoń warte 14 tys. zł. Towar był skrzętnie ukryty pod skrzyniami, kartonami i różnego rodzaju szmatami. Nikt się do niego nie przyznał. Poszukiwania właściciela kontrabandy trwają.

W czwartek (20 lutego) funkcjonariusze Straży Granicznej postanowili skontrolować rynek spożywczy w Gubinie. Podczas przeszukania nieużywanych stoisk handlowych znaleźli 17,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości prawie 12,5 tys. zł oraz 2400 sztuk papierosów również bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 1,7 tys. zł.

Tytoń i papierosy były skrzętnie ukryte pod skrzyniami, kartonami i różnego rodzaju szmatami. Do znalezionego towaru nikt się nie przyznał. Obecnie trwają poszukiwania jego właściciela.

To kolejny już w tym roku udany nalot straży granicznej na rynku w Gubinie. 7 stycznia funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli na rynku tytoń i papierosy o wartości 61 tys. zł, a 3 lutego skonfiskowali 15 kg krajanki tytoniowej oraz 1600 sztuk papierosów o wartości blisko 11 tys. zł.

Pani Zofia przegoniła mopem uzbrojonego złodzieja!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.