Nocny pożar w żagańskim szpitalu! Ewakuacja pacjentów

i

Autor: materiały prasowe Nocny pożar w żagańskim szpitalu! Ewakuacja pacjentów

Pożar szpitala

Nocny pożar w żagańskim szpitalu! Ewakuacja pacjentów

2023-09-17 10:59

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 września 2023) doszło do pożaru szpitala w Żaganiu. Ewakuowano ponad 50 osób - pacjentów oraz pracowników szpitala. Jedna osoba została poważnie poparzona. Szczegóły poniżej.

Aktualizacja, godz. 10:58

Sześć osób zostało poszkodowanych w pożarze, który w nocy wybuchł w jednej z sal chorych szpitala w Żaganiu (Lubuskie). Spowodował on duże zadymienie i konieczność ewakuacji 39 osób. Sama akcja gaśnicza trwała pół godziny – poinformował rzecznik lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak. 

 - Ogień pojawił się w sali chorych na pododdziale wewnętrznym na drugim piętrze szpitala. Prawdopodobnie zapaliło się łóżko. W wyniku pożaru sześć osób zostało poszkodowanych. Na szczęście nie są to obrażenia zagrażające życiu - powiedział PAP Kaniak.

 Z najnowszych informacji wynika, że ewakuowano w sumie 39 osób.  Przyczyna pożaru nie jest znana. Jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i śledczy. 

Wcześniej pisaliśmy:

Do pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę (16/17 września 2023). Pożar wybuchł  na drugim piętrze budynku szpitala  przy ul. Żelaznej w Żaganiu. Ewakuowano ponad 50 osób. Pacjenci zostali rozwiezieni karetkami do innych szpitali.

- Na drugim piętrze szpitala wybuchł pożar, objęte nim były dwie sale. Ewakuowano 40 pacjentów i 14 osób z personelu. Pacjenci na czas gaszenia ognia zostali przewiezieni do okolicznych szpitali, ale z tego, co wiem, wrócili już do szpitala w Żaganiu - przekazał spirant Bartosz Kulej z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w rozmowie z TVN24.

Akcja ratunkowa zakończyła po godz. 5.00 rano. Przyczyny powstania pożaru są badane przez służby.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy  na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected]

Nocny wypadek na autostradzie A4