Nowa Sól: Policjanci z dronem „polowali” na kierowców. Posypały się mandaty

2022-01-27 9:37
Nowosolscy policjanci polowali z dronem na kierowców
Autor: mat. policji Nowosolscy policjanci polowali z dronem na kierowców

Policjanci z Nowej Soli przeprowadzili akcję kontroli kierowców z wykorzystaniem drona. Bezzałogowy statek powietrzny wyposażony był w precyzyjną kamerę, rejestrującą wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Funkcjonariusze złapali w ten sposób na gorącym uczynku 14 kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

Na terenie Nowej Soli przeprowadzono w tym tygodniu pierwszą policyjną akcję z wykorzystaniem drona. Urządzenia te są coraz częściej wykorzystywane przez policję do kontrolowania kierowców. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Tak też było w Nowej Soli, gdzie obiektyw monitorował m.in. czy kierowcy stosują się do znaku „STOP”.

Działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego w Nowej Soli przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

- W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, a tym samym stworzyli realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu - poinformowała mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Policjanci nałożyli 10 mandatów karnych, natomiast w czterech przypadkach zastosowali pouczenie.

ZOBACZ TEŻ: Na oczach policjantów wypadł z drogi i dachował. Grożą mu 2 lata więzienia

Nowosolscy policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone częściej.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE