Nowa Sól: Szalony pościg za pijanym motocyklistą!

2020-01-08 13:37
Pijany motocyklista
Autor: lubuska policja

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w okolicach Nowej Soli.

Na ul. 22 lipca w Nowym Miasteczku policjanci zauważyli motocyklistę jadącego bez wymaganego kasku ochronnego. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do do kontroli drogowej, dając sygnały świetlne i dźwiękowe. Motocyklista jednak zignorował polecenie, momentalnie przyspieszył i zaczął uciekać.

Pirat drogowy poruszał się chodnikiem tuż obok stadionu sportowego, następnie skręcił w drogę gruntową nie sygnalizując swoich manewrów. Po chwili powrócił na ulicę kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Żuków. Wielokrotnie zmuszał innych kierujących do zjeżdżanie na pobocze - relacjonują policjanci.

Widząc ciągle jadący za nim radiowóz skręcił w drogę leśną. Po przejechaniu około 300 metrów, stracił panowanie nad jednośladem i upadł. Na szczęście skończyło się tylko na otarciu naskórka. Kierujący próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak po chwili został zatrzymany przez mundurowych i doprowadzony do radiowozu.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Urządzenie pomiarowe wskazało ponad 1,5 promila w jego organizmie. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE