Parking przy Władysława IV miałby powstać w innym miejscu

i

Autor: fill/cc0/pixabay.com Parking przy Władysława IV miałby powstać w innym miejscu

"Parking 1000 plus" w Zielonej Górze. Mieszkańcy chcą ocalić Park Braniborski

2017-02-11 16:25

W ciągu dwóch lat w Zielonej Górze ma powstać ponad 1000 nowych miejsc parkingowych, których brak jest w mieście bardzo odczuwalny. Jeden z parkingów miałby zająć część Parku Braniborskiego.

Start programu "Parking 1000 plus" ogłosił w styczniu Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W ciągu dwóch lat w mieście powstanie ponad 1000 miejsc parkingowych w różnych lokalizacjach. Łącznie na ten cel miasto przeznaczy 2 mln złotych.

Projekt zakłada, że jedna z lokalizacji, w której miałby powstać nowy parking, to część Parku Braniborskiego przy ul. Władysława IV. Parking ten miałby służyć przede wszystkim mieszkańcom pobliskich wieżowców. Sam park jest stosunkowo młody i utworzony został 3 lata temu, ale jego część stanowi starodrzew, który w przypadku budowy parkingu musiałby zostać wycięty.

Niechętni takiemu założeniu są okoliczni mieszkańcy, którzy sami wnioskowali o utworzenie w tym miejscu parku. W zamian proponują oni, by wspomniany parking utworzyć między wieżowcami przy Władysława IV, gdzie obecnie znajdują się place zabaw. Te z kolei można przenieść na teren parku, a więc tam, gdzie miasto chce postawić parking. Urząd Miasta jest skłonny zgodzić się na taki pomysł, pod warunkiem, że teren pod placami zabaw należy do magistratu. Projekt "Parking 1000 plus" jest jeszcze na etapie planowania i żadna z podanych lokalizacji nie jest jeszcze przesądzona.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE