Pijany kierowca uszkodził kilka aut. Wynik z alkomatu zaskoczył nawet policjantów

2022-01-19 9:18
Pijany kierowca uszkodził kilka samochodów w Zielonej Górze
Autor: mat. policji Pijany kierowca uszkodził kilka samochodów w Zielonej Górze

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali pijanego kierowcę, który próbując zaparkować swój samochód uszkodził kilka samochodów. Jak się okazało, mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie, w jakim wielu nie byłoby w stanie ustać. Wynik badania alkomatem zaskoczył nawet funkcjonariuszy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 stycznia) kierowca renault twingo, próbując zaparkować swój samochód na jednym z zielonogórskich osiedli, uszkodził kilka samochodów. Na miejsce kolizji wezwano policję. Gdy funkcjonariusze drogówki dotarli na parking, okazało się, że kierowca renault jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni mieszkaniec Zielonej Góry miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Wynik ten zaskoczył samych policjantów, którzy rzadko widują podczas służby tak wysokie wskazania.

50-latek odpowie teraz spowodowanie kolizji oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, grzywna w wysokości co najmniej 5 tys. zł, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

- Po raz kolejny przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu - apelują zielonogórscy policjanci. - Pamiętajmy o surowych konsekwencjach karnych, ale także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Kia zderzyła się z nieoznakowanym radiowozem, który gonił pirata drogowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE