Speedway of Nations

Polacy w finale Speedway of Nations! Niezły występ Patryka Dudka

2019-05-05 13:22

Polska reprezentacja awansowała do finału Speedway of Nations. W niemieckim Landshut zespół Marka Cieślaka zajął 2. miejsce.

Cykl Speedway of Nations w zeszłym roku zastąpił Drużynowy Puchar Świata. Każda reprezentacja składa się z dwóch seniorów i jednego juniora. W tym roku selekcjoner Marek Cieślak powołał do kadry Bartosza Zamarzlika, Macieja Janowskiego i Bartosza Smektałę. Kontuzja Janowskiego spowodowała, że zastąpił go pierwszy rezerwowy - Patryk Dudek.

Wychowanek Stelmetu Falubazu wystąpił w pięciu biegach i zdobył 7 punktów. Dudek jeździł nierówno. Potrafił wygrać, miał też jedną "zerówkę", dwa razy dojeżdżał do mety na trzecim miejscu, raz był drugi. Dużo lepiej radził sobie Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin uzbierał 15 punktów, 2 dorzucił Bartosz Smektała.

Turniej w Landshut wygrali Szwedzi, których do zwycięstwa poprowadził Fredrik Lindgren. Szwed wystartował 6 razy i zdobył komplet 18 punktów, 6 dołożył Peter Ljung, a 1 Filip Hjelmand. Trzecie miejsce zajęli Niemcy i oni również wystąpią w finale Speedway of Nations.

Drugi półfinał zostanie rozegrany 11 maja w Manchesterze, a finał 20 i 21 lipca w Togliatti.