Pościg za pijanym kierowcą, który przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę

2022-06-20 12:34
Pijany kierowca przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę
Autor: mat. policji Pijany kierowca przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który uciekał przed policjantami we Wschowie (woj. lubuskie). Mężczyzna został zatrzymany dopiero po dramatycznym pościgu. Jak się okazało, 43-latek ryzykował zdrowiem i życiem nie tylko swoim, ale i dziecka – w samochodzie przewoził bowiem 11-letnią dziewczynkę.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 19 czerwca w nocy we Wschowie (woj. lubuskie). Uwagę policjantów ze wschowskiej drogówki zwrócił kierowca osobowego forda, który miał wyraźne trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Podejrzewając, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna może być pijany, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli.

ZOBACZ TEŻ: Pijany ojciec wiózł syna motocyklem. Miał ponad promil alkoholu

Ku zaskoczeniu policjantów, kierowca forda na widok nadawanych przez nich sygnałów przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

- W skutecznym zatrzymaniu uciekiniera przez policjantów, ważną rolę odegrała doskonała znajomość topografii miasta. Dzięki temu funkcjonariusze zmusili kierowcę do wjechania w „ślepy zaułek”, gdzie nie mógł kontynuować ucieczki i został zatrzymany - informuje kom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Jak się okazało, siedzący za kierownicą forda 43-letni mieszkaniec gminy Wschowa był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny mężczyzna przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę. 43-latek stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie usłyszy zarzuty za swoją szaleńczą jazdę.

Pijany kierowca przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę
Autor: mat. policji Pijany kierowca przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Pijana wjechała autem do sklepu w Mielnie. Areszt dla 36-latki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE