Profilaktyka zdrowotna w zielonogórskich szkołach. Zajęcia poprowadzą studenci medycyny

2019-11-13 9:05
zdrowie
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com

Szkoły z Zielonej Góry mogą się zgłaszać do udziału w zajęciach.

Zajęcia organizują w szkołach na terenie Zielonej Góry studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA Poland. W przeprowadzeniu zajęć pomagają między innymi ulotki i prezentacje.

- W szkołach organizujemy pogadanki, na przykład o HIV/AIDS, zaraz się zbliża grudzień, Światowy Dzień AIDS, to bardzo tez wdzięczna akcja, kiedy z licealistami rozmawiamy o medycynie i profilaktyce zakażeń – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Bartłomiej Patka ze stowarzyszenia.

Studenci sprawdzają tez wiedzę uczniów na temat profilaktyki za pomocą quizów.

- Mamy mnóstwo ulotek, rozpowszechnianych przez nasza organizację, od Narodowego Funduszu Zdrowia, rozdajemy ulotki, prowadzimy prezentację multimedialną, quiz, mamy też filmy, więc jest bardzo dużo materiałów tworzonych na szczeblu tez centralnym naszej organizacji – dodaje Bartłomiej Patka.

A studenci będą obecni w najbliższy weekend w galerii handlowej przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE