Prokuratura przygląda się urzędniczce w Lubuskiem. Pracowała mając COVID-19

2021-10-14 16:41
Urząd Miejski w Sławie
Autor: Google Street View Urząd Miejski w Sławie. To tutaj pracownica zakażona koronawirusem miała przychodzić do pracy.

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi urzędniczce z magistratu w miejscowości Sława w Lubuskiem. Jak ustaliła prokuratura, kobieta miała przychodzić do pracy, pomimo zakażenia koronawirusem. Urzędniczka usłyszała zarzuty, ale do winy się nie przyznaje. Sprawa dotyczy wydarzeń z marca 2021 r.

W sprawie urzędniczki ze Sławy (woj. lubuskie) wpłynęło anonimowe zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej we Wschowie. Zgłaszający poinformował, że kierowniczka jednego z referatów w tamtejszym magistracie naraziła zdrowie swoich współpracowników. Jak powiedziała cytowana przez TVN24 Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, w sprawie przesłuchano już kilkadziesiąt osób. Urzędniczka miała dopuścić się narażenia epidemicznego osób pracujących w urzędzie oraz petentów. Prokuratura dotarła do dokumentacji medycznej urzędniczki, z której wynika, że kobieta była zakażona koronawirusem. W związku z tym przedstawiono jej zarzuty. - Usłyszała zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu - powiedziała Ewa Antonowicz. Urzędniczce grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura weryfikuje obecnie wersję zdarzeń przedstawioną przez urzędniczkę, wobec której zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Urząd Miasta w Sławie potwierdził informacje o postępowaniu wobec kobiety. W komunikacie wskazano, że działania prokuratury dotyczą "zachorowania pracownicy urzędu na COVID-19 w ramach III fali w marcu 2021 r.".

Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Poradnik Zdrowie kiedy iść do psychologa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE