Rozpędzony rowerzysta wjechał w starszą kobietę! Był kompletnie pijany

i

Autor: archiwum policji Rozpędzony rowerzysta wjechał w starszą kobietę! Był kompletnie pijany

O krok od tragedii!

Rozpędzony rowerzysta wjechał w starszą kobietę! Był kompletnie pijany

2022-10-07 16:36

Na zielonogórskim deptaku rozpędzony rowerzysta wjechał w starszą kobietę, która na skutek zderzenia odniosła poważne obrażenia. - Rowerzysta był pijany, miał prawie1,5 promila alkoholu w organizmie – poinformowała w piątek, 7 października Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji Zielonej Góry.

Zielona Góra: Rozpędzony rowerzysta wjechał w starszą kobietę! Był kompletnie pijany

- 46-latek odpowie za spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości. Za pierwszy z zarzutów grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności – dodała policjantka. Do wypadku doszło w czwartek (6 października br.), na deptaku w centrum Zielonej Góry. Jadący rowerem 46-latek wjechał w idącą 76-latkę. Starsza kobieta upadając uderzyła głową o kostkę brukową. Pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala, gdzie po badaniu okazało się, że odniosła poważne obrażenia głowy.

Cyklista na... podwójnym gazie!

Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu. 46-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Stanisławka przekazała, że opisane potrącenie nie jest odosobnionym przypadkiem, podobnie jak jazda rowerem w stanie nietrzeźwości.

Kilka dni temu, w innym miejscu Zielonej Góry, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego rowerem, który jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Po zatrzymaniu rowerzysty okazało się, że chciał uniknąć kontroli ponieważ miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł, a za jazdę po pijanemu mandatem w kwocie 2,5 tys. zł.

Sonda
Czy kary za prowadzenie po pijaku powinny być surowsze?
Potrącenie na pasach nastolatki w powiecie myślenickim. Wuj Obajtka prawdopodobnym sprawcą wypadku