Samochód potrącił 13-latka na pasach. Kierowca ukarany bardzo wysokim mandatem

2022-01-13 14:24
Samochód potrącił 13-latka na przejściu dla pieszych w Świebodzinie
Autor: KPP Świebodzin Samochód potrącił 13-latka na przejściu dla pieszych w Świebodzinie

13-letni chłopiec został potrącony w czwartek rano na przejściu dla pieszych w Świebodzinie. Kierowca auta został ukarany mandatem w wysokości aż 2,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek (13 stycznia) ok. godz. 7:40 w Świebodzinie. 13-letni chłopiec został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych na ul. Sulechowskiej. Nastolatek z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznał okazały się niegroźne.

ZOBACZ TEŻ: Jechał za szybko. Dostał mandat wyższy niż wartość jego auta

Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja drogowa, a jego sprawca został ukarany bardzo wysokim mandatem karnym. Kierowca, który potrącił chłopca, będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 2,5 tys. zł, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

- Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze - apelują policjanci ze Świebodzina. - Warunki do jazdy, szczególnie przed świtem są trudne z powodu ograniczonej widoczności oraz śliskiej nawierzchni. Bardzo często światła pojazdu jadącego z naprzeciw powodują, że pieszego trudno dostrzec.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Wypadek w Zielonej Górze. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE