Jechał za szybko. Dostał mandat wyższy niż wartość jego auta

2022-01-05 12:32
Jechał za szybko. Dostał mandat wyższy niż wartość jego auta
Autor: mat. policji

Minęło zaledwie kilka dni od wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów, a gorzowscy policjanci zdążyli wystawić już kilkanaście wyjątkowo wysokich mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden z zatrzymanych kierowców stwierdził, że kwota mandatu, jaki otrzymał, jest wyższa niż wartość samochodu, którym jechał.

Wystarczyło kilka dni nowego roku, by gorzowscy policjanci zatrzymali prawa jazdy kilkunastu kierowcom, którzy jechali zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowym taryfikatorem, piraci drogowi musieli też zapłacić bardzo wysokie mandaty. Już na drugi dzień po wprowadzeniu w życie nowych przepisów prawo jazdy straciło trzech kierowców w Gorzowie Wielkopolskim i jeden w Kamieniu Małym. Dwóch z nich ukarano przy tym mandatami w wysokości 2 tys. zł, a pozostali musieli zapłacić 1,5 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Wyższe opłaty za parkowanie w Gorzowie już od stycznia [NOWE STAWKI]

Kolejnych trzech kierowców musiało rozstać się na 3 miesiące z prawem jazdy w poniedziałek (3 stycznia). Kierowca zatrzymany w Kamieniu Małym, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 117 km/godz., ukarany został ponadto mandatem w wysokości 2 tys. zł. Niewiele niższe mandaty (1500 zł) nałożono na kierowcę fiata, który również w Kamieniu Małym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/godz. oraz na kierowcę citroena, który jechał ul. Szczecińską w Gorzowie o 54 km/godz. za szybko.

Rekordowo wysokie mandaty gorzowscy policjanci wystawili jednak dopiero we wtorek (4 stycznia). Na ul. Szczecińskiej w Gorzowie - na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/godz. - 27-letni kierowca opla corsy miał na liczniku aż 143 km/godz. 27-latek bardzo się zdziwił, gdy dowiedział się, że oprócz utraty prawa jazdy, będzie musiał zapłacić też mandat w wysokości 2500 zł. Jak stwierdził, kwota ta jest wyższa niż wartość auta, którym jechał.

Mandat w takiej samej wysokości otrzymał również 55-latek siedzący za kierownicą volvo, który w Kamieniu Małym, zamiast przepisowych 50 km/godz., jechał z prędkością 123 km/godz. Pozostałych trzech kierowców zatrzymanych we wtorek przez gorzowski patrol ukarano mandatami w wysokości 1500 zł. Łącznie tego dnia policjanci z Gorzowa zatrzymali aż 5 praw jazdy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najmniej wypadków i ofiar na drogach w Lubuskiem w historii!

- Funkcjonariusze w nowym roku najczęściej widzą zaskoczenie kierowców, kiedy mowa jest o wysokości grzywny - mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Warto więc zdecydowanie zwolnić, bo to się po prostu opłaca. I nie chodzi tu tylko o domowe budżety, ale bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE