Stelmet Enea BC Zielona Góra - ekipa za 100 punktów!

2019-11-10 11:23 Maciej Juszczak
Przemysław Zamojski
Autor: Andrzej Romański/ Energa Basket Liga

Kolejny rywal odprawiony z kwitkiem. Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali na własnym parkiecie Hydrotruck Radom 106:83.

To już powoli staje się tradycją. Kolejny mecz w tym sezonie, w którym zielonogórzanie przekraczają barierę 100 zdobytych punktów. Tym razem o skuteczności drużyny trenera Zana Tabaka przekonał się Hydrotruck Radom.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po 5 minutach na tablicy był remis 14:14, ale to zielonogórzanie zdobyli minimalną przewagę. W drugiej kwarcie gospodarze zaczęli grać jeszcze lepiej i na przerwę schodzili, prowadząc piętnastoma punktami.

W drugiej połowie Stelmet w pełni kontrolował przebieg meczu. Wysoka przewaga nawet przez chwilę nie była zagrożona, a goście nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki.

W ekipie z Zielonej Góry najlepszy mecz w sezonie rozegrał Ivica Radić. Chorwat był bardzo skuteczny, trafił 9 rzutów i zdobył 20 punktów, 21 dorzucił Tony Meier, a 18 Przemysław Zamojski. Goście mieli jednego lidera. To Amerykanin Rod Camphor, który zdobył 24 punkty.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE