Lokomotiv - Stelmet

Stelmet znokautowany w Rosji!

2019-01-06 14:43

Katastrofalny mecz Stelmetu w Rosji. Zielonogórscy koszykarze przegrali z Lokomotivem Kubań Krasnodar 41:73.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, ale mało atrakcyjny dla kibiców. Obie drużyny miały ogromne problemy ze skutecznością i po 20 minutach na tablicy wyników mieliśmy 27: 22 dla Lokomotivu. Gospodarze trafili tylko jedną „trójkę”, Stelmet w tym elemencie gry był lepszy. Zespół trenera Igora Jovovicia z dystansu trafił trzykrotnie.

Trzecia kwarta to całkowita dominacja gospodarzy. Rosjanie zaczęli seryjnie trafiać z dystansu i w ciągu 10 minut zdobyli aż 27 punktów. Zielonogórzanie nie potrafili znaleźć recepty na taką grę Lokomotivu i po 3 kwartach gospodarze prowadzili 20 punktami.

Ostatnia część meczu niewiele zmieniła. Gospodarze kontrolowali mecz, a Stelmet miał ogromne problemy w ataku. Zielonogórzanie w całym meczu zdobyli zaledwie 41 punktów, co jest najgorszym wynikiem w tym sezonie.

Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobył Eric Griffin. Amerykanin to jedyny gracz do którego nie można mieć większych pretensji. Griffin był aktywny, walczył zarówno w obronie jak i w ataku.

A kolejny mecz w lidze VTB 13 stycznia na Łotwie. Stelmet Enea BC Zielona Góra zagra na wyjeździe z VEF Ryga.