Stelmet znów niegościnny. Zielonogórzanie odprawiają z kwitkiem Asseco Arkę Gdynia

2019-11-29 9:00 Maciej Juszczak
Stelmet
Autor: Andrzej Romański/ Energa Basket Liga

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra nie mieli problemów z pokonaniem Asseco Arki Gdynia. Zielonogórzanie wygrali 87:65.

Gospodarze już od pierwszych sekund pokazywali, że są w bardzo dobrej formie. Stelmet szybko uzyskał kilkunastopunktową przewagę, którą utrzymywał przez całe spotkanie. Arka miała ogromne problemy ze skutecznością. Goście trafili tylko 7 z 29 rzutów z dystansu. Jedynym graczem, który regularnie trafiał "za trzy" był Bartłomiej Wołoszyn.

Liderami Stelmetu byli Jarosław Zyskowski i Tony Meier. Pierwszy zdobył 17, a drugi 16 punktów. W zespole Arki wszyscy grali na słabej skuteczności. Dwucyfrówki zdobyli tylko Josh Bostic, Bartłomiej Wołoszyn i Leyton Hammonds.

Stelmet oprócz zwycięstwa może też się pochwalić nowym zawodnikiem. Kontrakt z drużyną podpisał Mikołaj Witliński, który sezon rozpoczął w drugiej lidze hiszpańskiej, ale kilka dni temu rozwiązał umowę.

- Jestem bardzo podekscytowany, że mogę dołączyć do tak mocnej ekipy jak zielonogórski Stelmet Enea BC. Jest to klub, który zawsze jest w czołówce ligi i zawsze bije się o wysokie cele. Nie mogę doczekać treningów pod okiem świetnego sztabu szkoleniowego, a także spotkania z chłopakami z drużyny - powiedział nowy zawodnik Stelmetu Enea BC Zielona Góra na oficjalnej stronie klubu.

Witliński podpisał z klubem kontrakt do końca tego sezonu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE