Stelmet znów niegościnny. Zielonogórzanie odprawiają z kwitkiem Asseco Arkę Gdynia

2019-11-29 9:00 Maciej Juszczak
Stelmet
Autor: Andrzej Romański/ Energa Basket Liga

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra nie mieli problemów z pokonaniem Asseco Arki Gdynia. Zielonogórzanie wygrali 87:65.

Gospodarze już od pierwszych sekund pokazywali, że są w bardzo dobrej formie. Stelmet szybko uzyskał kilkunastopunktową przewagę, którą utrzymywał przez całe spotkanie. Arka miała ogromne problemy ze skutecznością. Goście trafili tylko 7 z 29 rzutów z dystansu. Jedynym graczem, który regularnie trafiał "za trzy" był Bartłomiej Wołoszyn.

Liderami Stelmetu byli Jarosław Zyskowski i Tony Meier. Pierwszy zdobył 17, a drugi 16 punktów. W zespole Arki wszyscy grali na słabej skuteczności. Dwucyfrówki zdobyli tylko Josh Bostic, Bartłomiej Wołoszyn i Leyton Hammonds.

Stelmet oprócz zwycięstwa może też się pochwalić nowym zawodnikiem. Kontrakt z drużyną podpisał Mikołaj Witliński, który sezon rozpoczął w drugiej lidze hiszpańskiej, ale kilka dni temu rozwiązał umowę.

- Jestem bardzo podekscytowany, że mogę dołączyć do tak mocnej ekipy jak zielonogórski Stelmet Enea BC. Jest to klub, który zawsze jest w czołówce ligi i zawsze bije się o wysokie cele. Nie mogę doczekać treningów pod okiem świetnego sztabu szkoleniowego, a także spotkania z chłopakami z drużyny - powiedział nowy zawodnik Stelmetu Enea BC Zielona Góra na oficjalnej stronie klubu.

Witliński podpisał z klubem kontrakt do końca tego sezonu.