Strażak z Żar zginął w zderzeniu ciężarówek na DK nr 27! Druga osoba w stanie ciężkim

2021-06-03 12:59
Strażak z Żar zginął w zderzeniu ciężarówek na DK nr 27! Druga osoba w stanie ciężkim
Autor: KPP w Wyszkowie Strażak z Żar Paweł Czerniak zginął w zderzeniu dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 27 na wysokości Kaczenic pod Zieloną Górą. Jak informuje tamtejsza policja, kierowca jednej z nich zjechał z nieznanych przyczyn na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka drugim samochodem ciężarowym. Na miejscu zginął funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach st. ogn. Paweł Czerniak, który prowadził jedną z ciężarówek (zdj. ilustracyjne). Drugi z kierowców w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Strażak z Żar Paweł Czerniak zginął w zderzeniu dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 27 na wysokości Kaczenic pod Zieloną Górą. Jak informuje tamtejsza policja, kierowca jednej z nich zjechał z nieznanych przyczyn na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka drugim samochodem ciężarowym. Na miejscu zginął funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach st. ogn. Paweł Czerniak, który prowadził jedną z ciężarówek. Drugi z kierowców w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Strażak z Żar zginął w zderzeniu ciężarówek na DK nr 27! Druga osoba w stanie ciężkim

Jak informuje remiza.com.pl, strażak z Żar Paweł Czerniak zginął w zderzeniu dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 27 na wysokości Kaczenic pod Zieloną Górą. Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek 1 czerwca ok. godz. 7.30. Jak informuje policja w Zielonej Górze, kierowca jednego z samochodów ciężarowych zjechał z nieznanych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z drugim pojazdem. Na miejscu zginął 44-letni funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach st. ogn. Paweł Czerniak, który prowadził jedną z ciężarówek. Jego vis a vis trafił w stanie ciężkim do szpitala.

- Trudno zebrać myśli, słowa, trudno uwierzyć w taką tragedię. Jeszcze w ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy, był zawsze wesoły, otwarty, uśmiechnięty. Wspominał, że może w przyszłym roku przejdzie na emeryturę. Teraz pożegnamy go niestety, już na zawsze, z wielkim szacunkiem, czcią, honorem, bo na to zasłużył - mówi portalowi zary.naszemiasto.pl st. kpt. Mariusz Morawski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach.

Czytaj też: Radzice Małe. 11-latek ciężko ranny po uderzeniu przez toyotę! Pijany kierowca rozbił dwa ogrodzenia i wjechał w grupkę dzieci [ZDJĘCIA]

Pogrzeb strażaka z Żar

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, pogrzeb strażaka z Żar odbędzie się w piątek 4 czerwca w Lubsku w powiecie żarskim.

- Uroczystości pogrzebowe rozpocznie msza święta o godz. 12:30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku ul. Wrocławska 6. Następnie odbędzie się ceremonia pogrzebowa godz. 14:00 na cmentarzu komunalnym w Lubsku - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Tragiczny wypadek pod Żaganiem! Nie żyje 27-letni kierowca i jego pasażerka

Żary. Ocalił grupę studentów, ale zginął w katastrofie helikoptera. Koledzy pamiętają o policjancie [ZDJĘCIA]

Szalał bmw na DK nr 10!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE