Sulechów: Ten złodziej znów wybrał się do kościoła. Jego wyczyny to miejscowy hit

2020-07-21 9:23 Konrad Marzec
Zatrzymany złodziej z Sulechowa
Autor: KMP Zielona Góra Sulechów: Ten złodziej znów wybrał się do kościoła. Jego wyczyny to miejscowy hit

Sulechowscy policjanci zatrzymali 41-letniego sulechowianina, który kolejny raz włamał się do kościoła. Jego celem była świątynia, do której włamał się kilka miesięcy temu. Jego styl rozbawił wówczas do łez stróżów prawa. Tym razem również zachowanie mężczyzny jest swego rodzaju przebojem. - Usłyszał kolejny zarzut przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara więzienia od roku do lat 15 - przekazują funkcjonariusze.

Sulechów: Kolejne włamanie do kościoła. Sprawca znów rozbawił Policję! Mowa o wyczynach 41-latka, o którego próbach obrobienia świątyni pisaliśmy wam już TUTAJ. Jak się okazuje - złodziej podjął następną próbę i ponownie będzie o nim głośno na komisariacie. Przypomnijmy - kilka miesięcy temu na nagraniu z monitoringu widać było jak mężczyzna wchodzi do kościelnego przedsionka, wspina się po metalowej kracie, odgina jej górną część i wchodzi do środka. Co zabawne, w tym samym czasie drzwi boczne były otwarte i można było przez nie swobodnie wejść do wnętrza kościoła.

A jak było tym razem? W tym tygodniu ten sam 41-latek po raz kolejny włamał się do tego samego kościoła w centrum miasta i ukradł z puszki na datki ponad 70 złotych. Kryminalni obejrzeli monitoring i mimo, że sprawca był zamaskowany upewnili się, iż to dokładnie ten sam mężczyzna, który był zatrzymany kilka miesięcy wcześniej.  

- Na nagraniu z monitoringu widać, że 41-latek - podobnie jak poprzednio - wchodzi do kościelnego przedsionka, wspina się po metalowej kracie, odgina jej górną część i wchodzi do środka. Mężczyzna rozbił puszkę przy ołtarzu, zabrał pieniądze i uciekł tą samą drogą. Co zaskakujące 41-latek dokonał tej kradzieży w środku dnia kompletnie nie przejmując się że może zostać nakryty przez wiernych - relacjonują policjanci z KMP Zielona Góra.

41-latek usiłował „przechytrzyć” policjantów i ukrył ubranie, w którym dokonał kradzieży. Kryminalni nie dali się jednak zwieść. Zatrzymali 41-latka, a potem odnaleźli ubranie - w nim ukryta była część skradzionych pieniędzy.

Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie przyznał się do zarzucanego czynu. Usłyszał kolejny zarzut przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara więzienia od roku do 10 lat.

- Ponieważ jednak 41-latek po raz kolejny działał w warunkach recydywy - górna granica kary może być podniesiona o połowę - do 15 lat pozbawienia wolności - podsumowują funkcjonariusze.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku.

Zielona Góra: Pirat drogowy uziemił Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na kilka godzin!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.