Sulechów: Ukrainiec DŹGAŁ rodaka nożem. Później wyskoczył przez okno! [ZDJĘCIA]

2020-02-07 19:46 mt
Sulechów: Ukrainiec DŹGAŁ rodaka nożem. Później wyskoczył przez okno!
Autor: Lubuska Policja

Krwawy finał wspólnej libacji. To makabryczna historia spod Zielonej Góry. Ukrainiec dźgał rodaka nożem. Śledczy podejrzewają, że chciał go zabić! Później wyskoczył przez hotelowe okno. Co tam się stało?!

Sceny jak z filmu grozy rozegrały się w niedzielę w jednym z sulechowskich hoteli. Dwaj Ukraińcy pili razem alkohol, a później doszło pomiędzy nimi do awantury. Ktoś wezwał policję. Świadkowie rozdzielili walczących mężczyzn. To jednak nie był koniec...

W pewnym momencie jeden z nich wszedł do swojego pokoju, z którego po chwili wybiegł z nożem. Mężczyzna rzucił się na drugiego i zadał mu ciosy. Jak się później okazało, ugodził go dwukrotnie w okolice klatki piersiowej – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala w Sulechowie. Napastnik z kolei zaczął uciekać. Wyskoczył przez okno na II piętrze hotelu! Wkrótce został zatrzymany przez policję. Ukrywał się w pobliskich zaroślach.

Obaj mężczyźni to Ukraińcy. 45-letni napastnik miał przy sobie dwa noże. Był pijany. Policyjne badanie wykazało u niego 1,5 promila.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie 45-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – dodaje Stanisławska.

Na razie nie wiemy, jakie były motywy napastnika i co doprowadziło do krwawej awantury. Okoliczności ma wyjaśnić śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.