Świebodzin: Jeden samochód, dwoje pijanych kierowców

2022-01-19 14:57
Jeden samochód, dwoje pijanych kierowców
Autor: mat. policji

Policjanci ze Świebodzina w województwie lubuskim zatrzymali dwoje pijanych kierowców, którzy na przemian prowadzili jeden samochód. Najpierw nietrzeźwa 25-latka wjechała w autem w krawężnik, a chwilę później zastąpił ją za kierownicą niemal równie pijany 26-latek. Obojgu grożą teraz surowe konsekwencje.

W niedzielę (16 stycznia) tuż przed godz. 6 rano policjanci ze Świebodzina interweniowali w sprawie awantury, wywołanej przez kilka pijanych osób. Po interwencji funkcjonariusze wrócili do swoich obowiązków, ale uczestnicy awantury nie pozwolili o sobie tego dnia zapomnieć. Przed godz. 9 na policję zadzwonili świadkowie, którzy widzieli, jak młoda kobieta prowadząc samochód uderzyła w krawężnik, a po chwili przesiadła się z pasażerem, który pojechał dalej i zatrzymał się na parkingu.

ZOBACZ TEŻ: Pijany kierowca uszkodził kilka aut. Wynik z alkomatu zaskoczył nawet policjantów

Chwilę później na miejsce dotarli funkcjonariusze, a świadkowie wskazali im samochód i osoby nim kierujące. Okazało się, że byli to uczestnicy wcześniejszej interwencji. Oboje oczywiście byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 25-letnia kobieta miała w organizmie 2 promila alkoholu, a 26-latek, który zastąpił ją za kierownicą - blisko 1,4 promila. Co więcej, 25-latka nie posiadała w ogóle prawa jazdy.

- Obojgu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty po 5 tys. zł. na Fundusz Pomocy Poszkodowanym - informuje asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Kia zderzyła się z nieoznakowanym radiowozem, który gonił pirata drogowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE