Szprotawa. Szczeniaki wyrzucone na śmieci! Masaż serca uratował połowę [ZDJĘCIA]

2021-09-15 14:12
Szprotawa. Szczeniaki wyrzucone na śmieci! Masaż serca uratował połowę [ZDJĘCIA]
Autor: Lubuska Policja Sześć szczeniaków wyrzuconych na śmieci w Szprotawie pod Żaganiem. Nie dość, że pieski zostały zamknięte w jednym z koszy, to zostały umieszczone w papierowej torbie szczelnie owiniętej folią i wsadzone do reklamówki

Sześć szczeniaków wyrzuconych na śmieci w Szprotawie pod Żaganiem. Nie dość, że pieski zostały zamknięte w jednym z koszy, to zostały umieszczone w papierowej torbie szczelnie owiniętej folią i wsadzone do reklamówki. Ich piski dobiegające z kontenera usłyszeli świadkowie i wezwali policję. Szczeniaki przestały oddychać, więc konieczny był masaż serca.

Szprotawa. Szczeniaki wyrzucone na śmieci! Masaż serca uratował połowę

Sześć szczeniaków zostało wyrzuconych na śmieci w Szprotawie pod Żaganiem. Do zdarzenia doszło w piątek 10 września, ale policja poinformowała o wszystkim dopiero dziś. Piski piesków dobiegające z kontenera usłyszeli przypadkowi świadkowie, którzy wezwali na miejsce policję. Okazało się, że ktoś wrzucił szczeniaki do papierowej torby szczelnie owiniętej folią, a do tego umieścił zwierzątka w reklamówce. W międzyczasie część piesków przestała oddychać, więc funkcjonariusze komisariatu policji w Szprotawie: młodszy aspirant Andrzej Szykuła i aspirant Jacek Kowczyk postanowili o wykonaniu masażu serca, który po kilku minutach uratował ostatecznie życie trzem szczeniakom. Jak udało się ustalić mundurowym, wszystkie zwierzątka miały 4 dni. Pieski zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, gdzie za 8 tygodni będą mogły zostać adoptowane - można w tej sprawie dzwonić pod numer: 513 186 580.

- W sprawie wyrzucenia szczeniaków do śmieci trwają czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego przestępstwa. Wszystkie osoby, który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu: 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112 - informuje policja w Żaganiu.

Czytaj też: 18-latek skoczył prosto do Warty! Szok w centrum Gorzowa

Czytaj też: Lubuskie: Tragiczna śmierć 52-latka na DK92! Kierowca uciekł, bo był pijany?!

Szprotawa. Szczeniaki wyrzucone na śmieci! Masaż serca uratował połowę [ZDJĘCIA]

Małopolska. W bestialski sposób zabił kota
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE