Trzech Syryjczyków próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

2022-01-25 11:06
Nielegalni migranci próbowali przekroczyć polsko-niemiecką granicę
Autor: Straż Graniczna Nielegalni migranci próbowali przekroczyć polsko-niemiecką granicę

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w ostatnim czasie trzech obywateli Syrii, którzy próbowali przekroczyć nielegalnie polsko-niemiecką granice. Dwóch mężczyzn bez żadnych dokumentów zatrzymano niedaleko Buczyny w powiecie świebodzińskim, a 39-latek z kradzionym czeskim dowodem osobistym został zatrzymany w pobliżu Świecka.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali w sobotę (22 stycznia) dwóch obywateli Syrii, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Cudzoziemcy w wieku 46 i 50 lat zatrzymani zostali niedaleko Buczyny w powiecie świebodzińskim. Mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznali, że wyjechali z Syrii i udali się do Turcji. Następnie, podróżując różnymi środkami transportu oraz pieszo przez Bułgarię Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy, dotarli do Polski. Celem ich nielegalnej podróży miała być Holandia.

ZOBACZ TEŻ: Szokujące sceny w markecie. Poważnie ranny mężczyzna!

- Z uwagi na nielegalny pobyt oraz niezgodne z prawem usiłowanie przekroczenia granicy, Komendant Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

39-letniego obywatela Syrii zatrzymali z kolei po niemieckiej stronie granicy funkcjonariusze pełniący służbę we Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówce w Świecku. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie czeski dowód osobisty, który figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony. 39-latek został zatrzymany za przekroczenie polsko-niemieckiej granicy bez wymaganych dokumentów i przekazany niemieckiej policji.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Zlikwidowano kanał przemytu broni i narkotyków do Szwecji. Akcja CBŚP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE