W czwartek na UZ-ecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

i

Autor: Radio Eska W czwartek na UZ-ecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

W czwartek na UZ-ecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

2019-02-20 17:38

Będzie dyktando i konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

O tym, "iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" przypomina także Uniwersytet Zielonogórski. Już w czwartek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zielonogórzanie mogą spróbować swoich sił w dyktandzie, które ułożył prof. Marian Bugajski – członek Rady Języka Polskiego.

- Dyktando jest dla wszystkich, ma charakter otwarty. Każdy może przyjść i zmierzyć się z ortografią - mówi prof. Anna Wojciechowska.

To jednak nie koniec atrakcji. Dla uczniów lubuskich szkół ponadgimnazjalnych przygotowano konkurs - Potyczki z polszczyzną. W szranki staną zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego, Nowej Soli, Sulechowa, Świebodzina, Wolsztyna, Zielonej Góry i Żagania.

Dyktando w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w czwartek o godzinie 10.00. Później druga część obchodów i konkurs dla uczniów. Całość w Bibliotece Uniwersyteckiej przy al. Wojska Polskiego 71.

Zobacz też Stawka jak w Grand Prix. Żużlowcy Falubazu wystąpią w Memoriale Edwarda Jancarza

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE