Wjechał w ludzi na ekspresówce. Śmiertelny wypadek na S3

2021-11-16 18:58
Wjechał w ludzi na ekspresówce. Śmiertelny wypadek na S3
Autor: PSP Świebodzin Wjechał w ludzi na ekspresówce. Śmiertelny wypadek na S3

Gościkowo. Śmiertelny wypadek na S3 pod Świebodzinem. Ruch na trasie do Zielonej Góry był zablokowany po makabrycznym zdarzeniu, do jakiego doszło we wtorkowe popołudnie. Kierowca osobówki staranował ludzi! Wjechał w pracowników zajmujących się naprawą drogi. Jeden zginął na miejscu, drugi został ranny.

AKTUALIZACJA: We wtorek wieczorem policja przywróciła ruch w kierunku Zielonej Góry na trasie S3. Po śmiertelnym wypadku był on wstrzymany na wysokości Gościkowa (woj. lubuskie).

Po śmiertelnym wypadku na wysokości Gościkowa (woj. lubuskie) zablokowany był ruch w kierunku Zielonej Góry na trasie S3. Samochód osobowy wjechał tam w pracowników zajmujących się naprawą drogi. Jeden z nich zginął, a drugi został ranny – poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, cytowany przez PAP. Jak informuje dyżurny PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA, do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 15.00, na 143. kilometrze S3 – to odcinek między węzłami Międzyrzecz Południe i Świebodzin Północ.

Super Raport 16.11 (Goście: Marcin Ociepa - OdNowa RP, wiceszef MON oraz Tomasz Siemoniak - PO) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik

W tym miejscu przez firmę zewnętrzną prowadzone są prace związane z naprawą dylatacji, a jezdnia jest zwężona do jednego pasa. Jest tam odpowiednie oznakowanie, pachołki i tymczasowe bariery – informuje Polska Agencja Prasowa. – Z nieustalonej przyczyny kierowca samochodu osobowego zjechał mimo pachołków na wydzielony lewy pas i wjechał w pracujących tam mężczyzn. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, a drugi z obrażeniami został zabrany przez pogotowie do szpitala – powiedział Ruciński.

Dodał, że na miejscu wypadku trwa ustalenie przyczyny i dokładnych okoliczności tragedii. Prace policjantów nadzoruje prokurator. W związku z wypadkiem ruch w kierunku Zielonej Góry jest całkowicie wstrzymany. Objazd został zorganizowany tzw. starą drogą krajową nr 3. – Zjazd na węźle Miedzyrzecz Południe, powrót na trasę S3 – węzeł Północ Świebodzin – informują lubuscy policjanci. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin – zapowiada GDDKiA.

Do zdarzenia doszło w wyniku najechania samochodu osobowego na pracowników prowadzących prace remontowe na wiadukcie. Pomimo wdrożonych czynności medycznych u jednej z poszkodowanych osób lekarz stwierdził zgon a drugą w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala – relacjonują strażacy PSP w Świebodzinie, którzy wspólnie z innymi służbami pojawili się na miejscu tragedii. – Jest to drugie zdarzenia w przeciągu dni w tym miejscu – przypominają i apelują o ostrożność do wszystkich kierowców.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE