Wrócili z Lombardii do Lubuskiego, NIKT nie sprawdził czy są zarażeni koronawirusem! SZOKUJĄCE doniesienia senatora

2020-02-25 15:20 EILUB
Wrócili z Lombardii do Lubuskiego, NIKT nie sprawdził czy są zarażeni koronawirusem! SZOKUJĄCE doniesienia senatora
Autor: archiwum se.pl Wrócili z Lombardii do Lubuskiego, NIKT nie sprawdził czy są zarażeni koronawirusem! SZOKUJĄCE doniesienia senatora

Koronawirus to obecnie bardzo gorący temat, wywołujący niemałe emocje również w Polsce. Doniesienia o skali problemu we Włoszech sprawiają, że wracający m.in. z Lombardii obawiają się o swój stan zdrowia. Tymczasem senator Wadim Tyszkiewicz donosi, że w województwie lubuskim kilkanaście osób zostało "pozostawionych całkowicie samych sobie".

Koronawirus z Chin dotarł już do Europy i wywołuje niemałą panikę. Wprawdzie w Polsce wciąż nie ma potwierdzonych przypadków zarażenia się, ale mieszkańcy coraz częściej dyskutują o środkach ostrożności. Nie brakuje również takich, którzy chcą się profilaktycznie przebadać. Przypomnijmy - do podstawowych objawów koronawirusa należą:

- temperatura ciała powyżej 38℃,
- kaszel,
- duszności.

Wrócili z Lombardii. Nikt nie sprawdził czy jest zagrożenie koronawirusem?!

Takie szokujące wiadomości przekazał na swoim Facebooku senator Wadim Tyszkiewicz.

- W nocy z Lombardii, z czerwonej strefy zagrożenia, do jednej z miejscowości województwa lubuskiego wróciło kilkanaście osób. Ja jestem w Warszawie, ale mam z nimi kontakt. Zostali pozostawieni całkowicie sami sobie. Te osoby chciały się gdzieś przebadać. Ale nie ma takiej możliwości. Nawet nie zmierzono im temperatury - pisze senator RP.

Wadim Tyszkiewicz ma również pretensje o stanowczo zbyt mało stanowcze reakcje ze strony rządzących.

- Rząd radzi czekać na objawy. Tylko kiedy objawy by się już pojawiły, to padnie kluczowe pytanie, ile osób do czasu wykrycia koronawirusa u danej osoby zostało nim zakażonych? I się zacznie. Dlaczego Polska popełnia ten sam błąd, jaki popełnili Włosi? - pyta senator RP.

Koronawirus z Chin. Jak wygląda sytuacja?

Zagrożenie z pewnością nie jest bagatelizowane w Koszalinie, gdzie zebrała się specjalna komisja do spraw bezpieczeństwa. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji, dzięki której będziecie na bieżąco.

Włochy walczą z koronawirusem. Już 4 osoby nie żyją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.