Janusz Jasiński kandydatem na fotel prezydenta Zielonej Góry

i

Autor: H.S; screen Facebook Nowa Lewica; Canva GI Alfonso Sangiao

Wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Nowa Lewica wystawia Janusza Jasińskiego na prezydenta Zielonej Góry

Kampania wyborcza 2024 o fotel prezydenta Zielonej Góry trwa. Nowa Lewica poinformowała, 27 lutego we wtorek o swoim kandydacie. W wyborach samorządowych na liście Nowej Lewicy na prezydenta Zielonej Góry pojawi się Janusz Jasiński. Co wiemy o tym kandydacie? Padły kluczowe deklaracje.

Wybory samorządowe termin 2024

Kiedy wybory samorządowe 2024? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu Polaków, po wyborach parlamentarnych. Po raz ostatni władza samorządowa wybierana była 21 października 2018 r. Przypomnijmy, że kadencja burmistrzów, prezydentów czy wójtów miast trwa cztery lata, ale wybory samorządowe 2022 ani wybory samorządowe 2023 nie doszły do skutku tak jak to było zaplanowane. Za pomocą dwóch ustaw kadencja władz samorządowych została wydłużona do 30 kwietnia 2024 r. Ten termin to pierwsza wskazówka, kiedy wybory samorządowe 2024.

M. SUSKI: W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH POWALCZYMY O ZWYCIĘSTWO

Janusz Jasiński startuje na prezydenta Zielonej Góry

27 lutego, we wtorek przed Zielonogórską Palmiarnią odbyła się konferencja Nowej Lewicy. Już 7 kwietnia, w niedziele zielonogórzanie oddadzą swoje głosy na kandydatów do Rady Miasta oraz Prezydenta Zielonej Góry. Janusz Jasiński kandyduje na prezydenta Zielonej Góry w wyborach samorządowych 2024. 

"Sądzę, że idą dobre czasy. Myślę, że podjąłem się bardzo trudnego zadania walki o prezydenturę miasta Zielona Góra, które jest moim miastem rodzinnym. (...) To doświadczenie chcę przekuć na to, aby miasto Zielona Góra poszło jak rakieta do przodu. Musimy tu wszystko praktycznie zmienić, bo te kilkanaście lat prezydenta Kubickiego tak naprawdę to było zabetonowanie praktycznie wszystkiego" - powiedział Janusz Jasiński, podczas konferencji prasowej Nowej Lewicy.

Co wiemy o Januszu Jasińskim?

Janusz Jasiński znany jest w Zielonej Górze. Przez wiele lat związany był z tutejszym klubem sportowym, obecnie Enea Zastal BC Zielona Góra. Jest także absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Zielonogórskiej. Jest członkiem Rady Uniwersytetu Zielonogórskiego. Był także właścicielem sklepów oraz stacji paliw Intermarche w Zielonej Górze. Jak podaje portal Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Janusz Jasiński był właścicielem pierwszego supermarketu sieci Intermarche w Polsce (i w Europie Wschodniej). 

Zobacz też: Debata o Polsce. Gorąca dyskusja w studio Super Expressu

Sonda
Idziesz na wybory?
Źródło: Wybory samorządowe 2024. Nowa Lewica wystawia Janusza Jasińskiego na prezydenta Zielonej Góry

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki