Przerażające nagranie

Wyleciał z wózka i wylądował na jezdni! Niepełnosprawny zmieciony na przejściu [WIDEO, ZDJĘCIA]

2023-07-19 12:07

Do przerażającego wypadku doszło na przejściu dla pieszych w Sulechowie, gdzie poruszający się na wózku mężczyzna został potrącony przez toyotę. Zdarzenie uwieczniła kamera monitoringu. Widzimy na nim, jak do pasów zbliża się prowadzący auto 43-latek, gdy na przejście wjeżdża niepełnosprawny senior. Po uderzeniu 73-latek wylatuje w powietrze i upada na jezdnię.

Niepełnosprawny potrącony na przejściu. Szokujący wypadek w Sulechowie

Niepełnosprawny mężczyzna, poruszający się wózkiem inwalidzkim, został potrącony na przejściu dla pieszych w Sulechowie. Do wypadku doszło w poniedziałek, 17 lipca, ok. godz. 12, na ul. Armii Krajowej, a wszystko zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Na nagraniu widzimy, jak prowadzona przez 43-latka toyota zbliża się do pasów, ale nie zwalnia, gdy wjeżdża na nie 73-latek na wózku. Auto uderza w niepełnosprawnego mężczyznę, który wylatuje ze swojego pojazdu i upada na jezdnię kilka metrów dalej. Mimo że wypadek wyglądał bardzo groźnie, poszkodowanemu nie stało się nic poważnego, a zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję w Sulechowie jako kolizja drogowa.

- Jak tłumaczył policjantom 43-letni kierujący, nie zauważył on znajdującego się już na przejściu, jadącego na wózku inwalidzkim 72-latka (...) Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu w Sulechowie - informuje podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Wyleciał z wózka i upadł na jezdnię! Niepełnosprawny potrącony na pasach
Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?