Gala konkursu Zielona Góra bez barier

i

Autor: (fot. A.Kanoniak) Gala konkursu "Zielona Góra bez barier"

Za nami uroczysta gala konkursu "Zielona Góra bez barier"

2018-12-04 10:47

Po raz jedenasty nagrodzeni zostali ci, którzy pozbywają się barier.

Laureatów wybierano w pięciu kategoriach: obiekt użyteczności publicznej, obiekt mieszkalny, obiekt i przestrzeń zabytkowa, przestrzeń publiczna oraz osoba.

- Jesteśmy mile zaskoczeni, bo nawet tym, którym proponowaliśmy: „Słuchajcie, obiekt przystosowany”, oni odpowiadali, że nie dlatego przystosowali, że są takie konkursy organizowane przez miasto, tylko dlatego, że takie są przepisy i oni to czują, to jest piękne, to jest piękne, że oni to czują - mówi Maria Miłuch, przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

W kategorii obiekt użyteczności publicznej laureatami zostali: Specjalistyczne Centrum Medyczne "Klinika Wiśniowa" oraz zielonogórski Dom Harcerza.

- Nie ma progów, wszystko jest po prostu tak dostosowane, żeby po płaskim można było się wszędzie dostać. Są dostosowane toalety dla osób niepełnosprawnych. No i myślę, że pracownie też są na tyle duże, żeby ewentualnie osoba niepełnosprawna na wózku czy o kulach mogła swobodnie się poruszać - mówi dyrektor Domu Harcerza Kinga Krutulska.

Podczas gali wręczono też statuetkę Zielonogórskiego Anioła Roku. Tytuł otrzymał Marek Bander.

Czytaj też: Zielona Góra: Po raz trzeci podarują uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalu