Żary: MAKABRA na libacji! Uderzył kompana betonową płytą i ZASZLACHTOWAŁ nożem! To nie wszystko...

2020-07-29 9:29 Tomasz Majta
Żary: MAKABRA na libacji! Uderzył kompana betonową płytą i ZASZLACHTOWAŁ nożem! To nie wszystko...
Autor: mat. policji Żary: MAKABRA na libacji! Uderzył kompana betonową płytą i ZASZLACHTOWAŁ nożem! To nie wszystko...

24 lipca na terenie ogródków działkowych w Żarach znaleziono nadpalone ciało mężczyzny z licznymi śladami obrażeń, przede wszystkim kłutych. Wezwani na miejsce śledczy szybko wytypowali podejrzanego, okazał się nim Paweł S. - znajomy zmarłego Ryszarda Ż. Zanim doszło do makabrycznego morderstwa obaj mężczyźni wspólnie spożywali alkohol.

Obaj mężczyźni spożywali alkohol na terenie ogródków działkowych. W pewnym momencie atmosfera libacji zagęściła się, nawiązała się awantura. Jej przebieg był nagły i dramatyczny.

- Paweł S. uderzył pokrzywdzonego betonową płytką w okolice głowy, a następnie wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy, później oblał ciało substancją łatwopalną i go podpalił - informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury.

Biegli przeprowadzili sekcję zwłok, zorganizowano również wizję lokalną z udziałem podejrzanego.

Paweł S. usłyszał bardzo poważny zarzut - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zbrodni, złożył lakoniczne wyjaśnienia. Jeżeli sąd udowodni mu winę, pójdzie do więzienia na czas nie krótszy niż 12 lat, a grozi mu nawet dożywocie.

W niedzielę prokurator skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Żarach o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec Pawła S. w postaci tymczasowego aresztowania. 

Kobieta utonęła w Strzelcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.