WOŚP 2020 Zielona Góra: Jest kolejny rekord!

2020-01-13 8:54 Maciej Juszczak
Future Folk
Autor: www.facebook.com/wosp zielona góra

Zielonogórzanie po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca, które biją z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Wczoraj na ulice Zielonej Góry wyszło kilkuset wolontariuszy, którzy od samego rana zbierali pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynik przerósł najśmielsze oczekiwania. Już wiadomo, że zebrano ponad 100 000 zł więcej niż przed rokiem, a to nie koniec.

- Piąty raz z rzędu Zielona Góra pobiła rekord w ilości zebranych pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już wiemy, że przekroczyliśmy kwotę 470 tys. zł nie wliczając walut obcych i pieniędzy z internetowych aukcji, które potrwają jeszcze przez 2 tygodnie. JESTEŚCIE WIELCY! Być może przekroczymy pół miliona złotych. ISTNE SZALEŃSTWO!!! :-) Przypomnę, że w zeszłym roku zebraliśmy razem ponad 370 tys. zł - napisał na facebooku filip Gryko - szef zielonogórskiego sztabu.

A przypomnijmy, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Przede wszystkim chodzi o takie dziedziny medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W tym momencie na koncie fundacji jest gruba ponad 100 milionów złotych i już wiemy, że padnie kolejny rekord!