Zielona Góra: KORONAWIRUS w szpitalu! Zakażona pielęgniarka. Zamknięty oddział

2020-05-21 17:08 mt / Radio ESKA
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Pielęgniarka z zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego ma koronawirusa. Potwierdziły to testy przesiewowe wykonywane u medyków z tamtejszej placówki. Dziś w Lubuskiem – po raz pierwszy od blisko dwóch tygodni – pojawiły się nowe zakażenia SARS-CoV-2. Co dalej?

Koronawirus w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze! Jak informuje Radio ESKA – u jednej z pielęgniarek z Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Kobieta była badana podczas testów przesiewowych, które przechodzili medycy.

Zobacz też: 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Lubuskiem! Pierwsze od dwóch tygodni!

Pielęgniarka jest izolowana. Pacjenci i personel muszą przejść kwarantannę. Oddział został zamknięty. Testy przesiewowe wykonywane u medyków w większości przypadków dały wynik negatywny – pielęgniarka jest jedyną zakażoną.

Ta osoba została odizolowana, natomiast cały oddział decyzją władz szpitala został zamknięty – mówi w rozmowie z Radiem ESKA, Sylwia Malcher-Nowak, rzecznika Szpitala Uniwersyteckiego. Przedstawiciele placówki informują, że zakażona nie miała żadnych niepokojących objawów.

Przypomnijmy, dziś w Lubuskiem – po raz pierwszy od blisko dwóch tygodni – pojawiły się nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2: to trzy osoby z powiatu świebodzińskiego. Dobra passa w tym regionie została przerwana. Liczba zakażonych wzrosła do 95, ale nadal pozostaje najniższą spośród wszystkich województw.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.