Zielona Góra: Nagrodzą firmy, które bezinteresownie pomagają innym

2019-09-11 12:58 Filip Kurzyński
biznes
Autor: pixabay

To już trzecia edycja konkursu.

Trwa ocena wniosków, które napłynęły do kolejnej edycji konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie”, realizowanego przez zielonogórski oddział Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum. Mowa o tzw. dobrych praktykach.

- To są m.in. festyny, akcje charytatywne, akcje krwiodawcze, jest to również wsparcie konkretnych stowarzyszeń np. działających na rzecz zwierząt, czy domów samotnej matki, są to czasami remonty pomieszczeń - tłumaczy Monika Robaszyńska, koordynatorka akcji.


Zwycięskie firmy mogą liczyć na nagrody. Fundacja podkreśla jednak, że najważniejsza w konkursie jest możliwość inspiracji innych i zachęcenie do działania w środowisku lokalnym.

- To jest tez okazja by się poznać i spotkać. Mamy już takie przykłady, że po tych spotkaniach te praktyki bardzo fajnie się rozwijają, firmy kupują już produkty i usługi od przedsiębiorstw społecznych - dodaje Robaszyńska.

Finał konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie” 7 grudnia. Wtedy poznamy zwycięskie firmy, które działają na rzecz lokalnej społeczności.​