Zielona Góra: Policja znalazła pod lasem spalony samochód. Tak złodzieje skończyli przejażdżkę

2020-08-11 12:10 Ewa Gazda
Złodzieje są już w rękach policji
Autor: Policja Lubuska Złodzieje są już w rękach policji

Najpierw przeczesali pokój w hostelu w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów, a potem wybrali się na przejażdżkę skradzionym samochodem. Kilka godzin później policja odnalazła pojazd pod lasem, kompletnie spalony. Zatrzymano trzy osoby, w tym 15-latka.

Pod koniec lipca do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży z włamaniem do pokoju w jednym z zielonogórskich hosteli. Z pokoju skradziono 4 tys. zł w gotówce, głośnik bezprzewodowy, a także męskie perfumy o łącznej wartości 2 tys. zł. Sprawcy zabrali też kluczyki do zaparkowanego przed budynkiem samochodu marki Dacia Duster, który ukradli. Wartość samochodu zgłaszający wycenił na 30 tys. zł.

Kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży samochodu, policjanci znaleźli spalony pojazd przy kompleksie leśnym na ulicy Liliowej w Zielonej Górze. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani o kradzież są dwaj mężczyźni wieku 22 i 33 lat. Kryminalni ustalili także, że młodszy z nich kilka lat wcześniej nocował w tym hostelu i w trakcie pobytu dorobił sobie klucz do pokoju. Według informacji zebranych przez policjantów, trzecią osobą, która wraz z mężczyznami brała udział w przestępstwie jest 15-latek.

Zarówno 22-latek jak i 33-latek są znani policji i byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem, a 22-latkowi także kradzieży pojazdu i porzucenia w stanie uszkodzonym - spalenia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że podejrzani działali w warunkach recydywy, górna granica kary może zostać zwiększona o połowę.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzn na miesiąc. W sprawie 15-latka decyzję podejmie Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Nielegalne wyścigi w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.