Zielona Góra: Pomoc żywnościowa dla mieszkańców regionu

2018-11-14 11:48
FEAD
Autor: pixabay.com/ncs707 FEAD

13 tysięcy osób z naszego regionu otrzyma pomoc żywnościową. W październiku lubuska Caritas ruszyła z programem FEAD.

Z pomocy mogą skorzystać zielonogórzanie, którzy wykazują niskie dochody. W formalnościach pomagają Ośrodki Pomocy Społecznej.

- W tym czasie każda osoba zakwalifikowana do programu otrzyma co najmniej 49 kilogramów żywności, czyli kilka lub kilkanaście paczek składających się z co najmniej trzech różnych produktów żywnościowych - w rozmowie z Radiem ESKA mówi Anna Fedurek z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Zielonogórzanie, którzy raz zakwalifikują się do programu, będą w nim uczestniczyć do końca, czyli do czerwca 2019 roku. W ramach przedsięwzięcia w naszym regionie będą odbywać się również warsztaty dotyczące żywności. Uczestnicy dowiedzą się między innymi jak szybko przyrządzić pełnowartościowy posiłek, jak nie marnować jedzenia czy jak je przechowywać.
Do paczek żywnościowych trafią różne produkty. Między innymi makarony, ryż, gotowe dania, konserwy, herbatniki, płatki czy nabiał.

Program FEAD potrwa do czerwca 2019 roku.

Zobacz też: Zielona Góra: Uważajcie na czad!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE