Zielona Góra: Zapełnijmy kosze jedzeniem! [AUDIO]

2019-12-03 14:00 Maciej Juszczak
Tak pomagam
Autor: https://caritaszg.pl/nasze-akcje/zbiorka-zywnosci/

Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord w zbiórce żywności? To zależy od nas. Już 6 grudnia w Zielonej Górze rusza zbiórka pod hasłem "Tak. Pomagam!", w której bierze udział lubuska Caritas.

W ubiegłym roku w naszej diecezji udział wzięło 55 Parafialnych Zespołów Caritas, łącznie w sklepach i kościołach zebrano ponad 23,5 ton żywności. Pomoc otrzymało około 2000 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, w tym osoby samotne, bezdomne, rodziny wielodzietne. W akcji udział wzięło 1000 wolontariuszy.

Akcja od lat cieszy się ogromną popularnością, a wolontariuszy w czerwonych koszulkach można spotkać w największych zielonogórskich sklepach i marketach. Nie inaczej będzie 6 i 7 grudnia. Paczki z żywnością trafią między innymi do domów emerytów.

- To są ludzie, którzy często mieszkają sami i muszą się utrzymać z jednej emerytury lub renty. Niestety nie starcza im często do "pierwszego", dlatego dla nich ta pomoc jest tak ważna - powiedziała w rozmowie z Radiem ESKA Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Wolontariusze staną w sklepach i przez dwa dni będą zbierać produkty z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak np. mąka, kasza czy makaron.

Otwórzmy serca na potrzeby innych - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej