SUPER EXPRESS.pl archiwum Żegnali gangstera jak bohatera

Żegnali gangstera jak bohatera

08.11.2007, godz. 21:41
Nie ma już Henryka Niewiadomskiego ( 59 l.) ps. Dziad, domniemanego bossa mafii wołomińskiej. Został pochowany wczoraj rano na Cmentarzu Bródnowskim.

Niewiadomski zmarł tuż przed dniem Wszystkich Świętych w więzieniu. Odsiadywał tam karę za zlecenie napadu i podżeganie do zabójstwa. Kierowania mafią wołomińską nigdy mu nie udowodniono. Oficjalna przyczyna śmierci "Dziada" to wylew. Ale ciągle badany jest watek, czy bossowi ktoś pomógł odejść z tego świata.

Stara gwardia czuwa

Henryk Niewiadomski został pochowany w jednym grobie ze swoim zastrzelonym dwa miesiące temu synem Pawłem Niewiadomskim ps. Mrówa. Jolanta N., żona Dziada i matka Pawła ze łzami w oczach wpatrywała się w brązową trumnę męża w drewnianym kościele na cmentarzu. W końcu nie tak dawno w tej samej świątyni opłakiwała śmierć syna.

Kościół szczelnie wypełnili hodowcy gołębi i przyjaciele zmarłego mafiosa. Na tyłach świątyni w zwartej grupie czuwała stara gwardia wołomińska: panowie, średnia wieku 50-60 lat, w czarnych mokasynach i skórzanych kurtkach. Podczas mszy nerwowo rozglądali się na boki. Na tacę wrzucali jednak tylko po 10 i 20 zł.

Złoty napis na grobie

Na płycie nagrobnej Jolanta N. kazała wyryć złotym kolorem imiona męża i syna. Po słowach księdza trębacz zagrał rzewną melodię. Na ten sygnał hodowcy otworzyli klatkę i wypuścili w niebo kilkadziesiąt białych i szarych gołębi. Ptaki zatoczyły nad grobem bossa kilka rund i odfrunęły. Zatwardziali gangsterzy ze starej praskiej gwardii otarli łzy płynące po policzkach. Tak pożegnali wczoraj legendarnego bossa mafii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: