ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Dziś rusza 27. edycja imprezy

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Dziś rusza 27. edycja imprezy

01.10.2016, godz. 09:20

Dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. To miasto od prawie 30 lat jest centrum komiksu w Polsce. Festiwal organizowany jest dzięki pomocy Uniwersytetu Łódzkiego. Na imprezę zaproszono ważnych twórców komiksowego świata. Na festiwalu odbędą się również turnieje w e-sporcie i grach planszowych.

W dniach 1-2 października w Łodzi, odbędzie się 27. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-wschodniej. Impreza odbywa się co roku. Zeszła edycja liczyła sobie 200 tysięcy uczestników. Podczas dwóch dni odbędzie się ponad 200 wydarzeń, między innymi spotkania z twórcami, zapowiedzi nowych wydawnictw, turnieje w gry komputerowe, konsolowe i planszowe, a także targi komiksów. Gratką dla starszych fanów komiksu polskiego, będzie premiera analogii historii, które ukazały się w kultowym magazynie "Relax".

- Wśród zaproszonych gości pojawi się wiele gwiazd. Najbardziej oczekiwanym będzie amerykański rysownik i teoretyk sztuki sekwencyjnej - Scott McCloud. Zaprosiliśmy też dwóch znakomitych twórców z Włoch - Milo Manarę i Taniono Liberatore oraz Hiszpana Joana Cornella. W sumie będzie można spotkać się z kilkudziesięcioma artystami z Polski i świata" - powiedział dyrektor artystyczny Festiwalu, Piotr Kasiński.

Festiwal odbędzie się na łódkiej hali Atlas Arena oraz w pomieszczeniach znajdującego się nie opodal stadionu miejskiego i EC1. Wybierzecie się?

Zobacz: Luke Cage. Kto jest kim? Poznaj bohaterów nowego serialu Netflixa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: