WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się 10 złych nawyków, przez które TYJESZ!

10 złych nawyków, przez które TYJESZ!

27.04.2017, godz. 11:00
złe nawyki żywieniowe, żywienie, zdrowe odżywianie, dieta, zdrowe jedzenie, jak zmienić nawyki żywienia, tycie, waga, jak schudnąć
foto: EAST NEWS

Zastanawiasz się, jak szybko schudnąć? Zapewne od razu do głowy przychodzi ci walka ze zbędnymi kilogramami, ostra dieta, ćwiczenia. Po wprowadzeniu takiego planu w życie szybko okazuje się, że droga do zwycięstwa jest bardzo daleka. Dlaczego? Wszystko przez złe nawyki żywieniowe!

Planując przejście na dietę, myślimy zazwyczaj o pewnym okresie, w którym będziemy jeść mniej, z trudem, ale jednak dostosujemy się do restrykcyjnych zaleceń danej metody i z dużą niecierpliwością wyczekamy upragnionego spadku wagi. Moment, w którym zmieścimy się w mniejsze o dwa rozmiary ubrania, a znajomi zakrzykną „Ale schudłaś!”, uznamy za wymarzony koniec udręki i wyrzeczeń. – W takim myśleniu o diecie tkwi niestety największy błąd. Nawet jeśli zrzucimy kilogramy, za chwilę może okazać się, że mamy ich więcej niż wcześniej. Są one bowiem tylko efektem. Źródło problemu leży w niewłaściwych nawykach żywieniowych. Utrwalamy je od najmłodszych lat, czasami wynikają z uwarunkowań kulturowych, rodzinnych i dlatego tak trudno jest z nimi walczyć – mówi Zofia Urbańczyk z Naturhouse. Niewłaściwe nawyki są kwestią bardzo indywidulną – może to być np. nocne podjadanie, zbyt duże przerwy między posiłkami i wiele innych. Trudno zebrać rady, które będą pomocne dla wszystkich i dlatego nie ma jednej idealnej diety. Kluczowe jest poznanie własnych błędów, w czym może pomóc wizyta u dietetyka, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu dietetycznego, potrafi wskazać nieprawidłowości w codziennych nawykach i doradzić, jak możemy się ich pozbyć. – Jest bardzo duża grupa złych przyzwyczajeń żywieniowych, które mamy zakorzenione w tradycji kulinarnej – np. różnego rodzaju zasmażki, sosy i okrasy, które dodajemy do wielu dań. Inne wynikają z coraz szybszego tempa życia – brak śniadań, późne spożywanie głównego posiłku, spożywanie półproduktów – wylicza dietetyk z Naturhouse.

Złe nawyki, przez które tyjesz:

1. Zbyt duże przerwy między posiłkami.
2. Podjadane między posiłkami.
3. Brak śniadania.
4. Za mała ilość płynów, zwłaszcza wody.
5. Kaloryczne dodatki do dań: sosy, majonez, ketchup, okrasa.
6. Nieodpowiednio zbilansowane posiłki: zbyt małe lub zbyt duże, za mało wartościowe.
7. Nieodpowiednie proporcje – za mało warzyw i owoców, zbyt wiele tłustych serów, białego pieczywa, słodyczy i przetworzonych produktów.
8. Spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym w późnych godzinach – np. niektórych owoców, bakalii, ziemniaków i innych.
9. Popijanie w trakcie posiłków zamiast przed i po spożyciu.
10. Jedzenie w pośpiechu.

Zobacz: Dieta 3-godzinna to HIT w Hollywood! Efekty są oszałamiające

Przeczytaj też: 4 BŁĘDY popełniane podczas ODCHUDZANIA

Źródło: Julia Tryzno
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: