ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Pożegnanie Wajdy w Warszawie już dziś. Kto przyszedł pożegnać mistrza? [ZDJĘCIA]

Pożegnanie Wajdy w Warszawie już dziś. Kto przyszedł pożegnać mistrza? [ZDJĘCIA]

18.10.2016, godz. 15:01
Pożegnanie Wajdy w Warszawie
Pożegnanie Wajdy w Warszawie. Wśród znanych osób pojawiła sie m.in. Dorota Wellman foto: AKPA

Pożegnanie Andrzeja Wajdy w Warszawie odbędzie się 18 października 2016 roku w kościele Ojców Dominikanów przy ulicy Freta. O której odbędzie się nabożeństwo żałobne? Kiedy i gdzie odbędzie się właściwy pogrzeb Andrzeja Wajdy? Sprawdź szczegóły.

Urna z prochami Andrzeja Wajdy zostanie wystawiona w Warszawie w kościele Ojców Dominikanów pw. św. Jacka o godzinie 14:00 we wtorek 18 października 2016 roku. W ten sposób każdy będzie mógł w ciszy oddać hołd zmarłemu reżyserowi. O godzinie 15:00 zostanie odprawiona msza żałobna w intencji zmarłego. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Andrzeja Wajdy?

Zgodnie z ostatnią wolą mistrza pogrzeb odbędzie się w Krakowie. O godzinie 14:30 w klasztorze ojców Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 zostanie odprawiona pożegnalna msza święta. Rodzina zmarłego prosi o nieskładanie kwiatów i wieńców. Prosi natomiast, by datki pieniężne składać na Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie lub Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Pogrzeb rodzinny na cmentarzu Salwatorskim rozpocznie się w środę o godz. 16.30. Ceremonia będzie miała charakter prywatny.

- Nie będzie konduktu pogrzebowego. Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu Salwatorskim ma mieć charakter otwarty. Nie są tam jednak przewidziane żadne oficjalne przemówienia. Ma to być uroczystość wyłącznie o charakterze religijnym - powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

ZOBACZ: Olbrychscy wspierają córkę Wajdy. Wzruszające słowa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: