WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości pogoda Pogoda na weekend 6-7 sierpnia: ciepło, ale burzowo. Możliwe TRĄBY powietrzne! [WIDEO]

Pogoda na weekend 6-7 sierpnia: ciepło, ale burzowo. Możliwe TRĄBY powietrzne! [WIDEO]

05.08.2016, godz. 14:38
Trąba powietrzna, tornado
foto: YouTube

Prognoza pogody na ten weekend zapowiada się upalnie, ale tylko w południowej części kraju. Mieszkańcy pozostałych regionów mogą odetchnąć z ulgą. Jednak - czy wysoka temperatura będzie nam towarzyszyła, czy też nie, to pewni możemy być intensywnych opadów deszczu nad całym krajem. Synoptycy ostrzegają też przed wichurami w rejonach Warmii oraz Mazur.

 

Pogoda nad Polską w ten weekend będzie dosyć mieszana. W niedzielę nad całym krajem możemy się spodziewać intensywnych opadów deszczu, którym towarzyszyć będzie temperatura w granicach 20-25 stopni: 19 odczują mieszkańcy koszalina, Szczecina, Gdańska i Zielonej Góry; 23 w Olsztynie, Białymstoku i Poznaniu; a nawet do 25 w Warszawie, Krakowie i Katowicach. W niedzielę natomiast znacznie się wypogodzi, temperatura w Rzeszowie i Kielcach wzrośnie nawet do 30 stopni! To jednak jedyny region, gdzie upały dadzą o sobie znać. Nad resztą częścia Polski będzie słonecznie, a temperatura utrzyma się na przyjemnej wysokości około 25 kresek. Synoptycy przestrzegają przed silnymi wichurami w okolicach Warmii oraz Mazur, a ich zasięg dotrze do okolic Łodzi. Polecamy zaplanować wycieczki i spacery, ale z parasolem w zanadrzu. Połowa wakacji już minęła i mamy szczerą nadzieję, że pozostałe dni sierpnia upłyną w towarzystwie przyjemnych, ale nie przesadnie upalnych warunków atmosferycznych.

Zobacz też: Zostawił 15-miesięczne bliźniaczki w rozgrzanym aucie. Dziewczynki NIE ŻYJĄ

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: