WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 9 lat więzienia za 9 milionów [ZDJĘCIA]

9 lat więzienia za 9 milionów [ZDJĘCIA]

04.11.2016, godz. 02:00
9 LAT ZA 9 MLN OSZUSTKA
9 LAT ZA 9 MLN OSZUSTKA foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

Maria S. (43 l.) z Łodzi wychodziła najpewniej z założenia, że jak robić przekręty, to na grube miliony. Teraz słono za to zapłaci. Kobieta, która na oszustwach przy organizowaniu kursów języka angielskiego zarobiła na lewo aż 9 mln zł, została skazana przez łódzki sąd na 9 lat więzienia.

Sposób na łatwy zarobek miała wyrafinowany. Prowadziła firmę, która miała zajmować się kursami języka angielskiego w całym kraju. Chętnym do współpracy wmawiała, że dostała na działalność grant od rządu Stanów Zjednoczonych. To ułatwiało jej zawieranie umów z firmami i osobami fizycznymi, które miały być partnerami w tym projekcie. Ich rola sprowadzała się do organizowania 10-osobowych grup kursantów. Każda z nich miała wpłacić kaucję w wysokości 28 tys. zł, która później miała być zwracana.

Kursy się rozpoczęły, ale kaucje przepadły. Swojego wynagrodzenia nie dostali także lektorzy i nauczyciele. Prokuratura wyliczyła, że Maria S. zarobiła dzięki sprytnemu oszustwu aż 9 mln zł, a pokrzywdzonych liczono w setkach.

- Wina oskarżonej nie budzi żadnych wątpliwości - uznał sędzia Michał Błoński, ogłaszający surowy wyrok 9 lat więzienia.

Zobacz też: Szkoła nie wezwała karetki do skatowanego 14-latka! Dyrektorka zostanie odwołana?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: