WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl - Wiadomości, Polityka, Informacje, Wydarzenia, Sport.pl wiadomości polska Donald Trump w Polsce. Przywitał go napis na Pałacu Kultury: No Trump, Yes Paris

Donald Trump w Polsce. Przywitał go napis na Pałacu Kultury: No Trump, Yes Paris

06.07.2017, godz. 10:18
Donald Trump
Donald Trump foto:

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce budzi wiele skrajnych emocji - jedni się cieszą i wiążą z nią wielkie nadzieje, inni są niezadowoleni. Wczoraj na Pałacu Kultury i Nauki pojawił się wielki napis "No Trump, Yes Paris". Odpowiedzialni za tę akcję są aktywiści Greenpeace, którym prezydent USA Donald Trump podpadł jedną ze swoich decyzji.

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce trwa. Prezydent Stanów Zjednoczonych przyleciał do polski w środę, 5 lipca późnym wieczorem. Mieszka w hotelu Marriott w centrum Warszawy. I tu czekała na Donalda Trumpa niezbyt przyjemna niespodzianka, przygotowana przez Greenpeace. Na Pałacu Kultury i Nauki, w chwili gdy prezydent USA wylądował w Warszawie, pojawił się napis" No Trump, Yes Paris". O co chodzi? Aktywiści wyjaśnili to na Facebooku. "Witamy prezydenta Trumpa w Polsce! Przygotowaliśmy specjalną projekcję na Pałacu Kultury. W ten sposób protestujemy przeciwko antyklimatycznej polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych i zapowiedzi wycofania USA z tzw. porozumienia paryskiego" - napisali wczoraj na aktywiści Greenpeace. Otóż prezydent Donald Trump na początku ogłosił, że USA wycofają się z paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 roku, dotyczącego redukcji emisji gazów cieplarnianych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: