WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dramat! Proboszcz zgwałcił chłopca i uciekł z parafii?

Dramat! Proboszcz zgwałcił chłopca i uciekł z parafii?

06.10.2016, godz. 05:00
PROBOSZCZ ZGWAŁCIŁ CHŁOPCA I UCIEKŁ Z PLEBANII.
foto: Super Express

Całe Zawiercie (woj. śląskie) jest w szoku. Dariusz Z. (52 l.), do niedawna proboszcz jednej z miejscowych parafii, może mieć na sumieniu stosunki seksualne z nieletnimi. Skandal wybuchł, gdy Zbigniew Stonoga opublikował film, na którym ksiądz ma molestować nieletniego chłopaka. Na razie duchowny zniknął, a sprawą zajęła się prokuratura.

Księdza Dariusza Z. miał nagrać podczas igraszek seksualnych 16-letni dziś pokrzywdzony. Chłopiec opowiedział o tym Zbigniewowi Stonodze, kontrowersyjnemu biznesmenowi i blogerowi. Stonoga opublikował nagrania zawierające sceny z księdzem uprawiającym seks oralny z nieletnim w internecie. Pojawiło się tam także "zeznanie" poszkodowanego chłopca.

Wynika z niego, że cała sprawa zaczęła się dwa lata temu. Chłopiec dorabiał, wykonując prace porządkowe na terenie parafii. Wtedy ksiądz zrzucał maskę dobrotliwego duszpasterza i zmieniał się w maniaka seksualnego. - Gotów był płacić każdą cenę. Rzucał się na mnie jak zwierzę - wyznaje na nagraniu nastolatek.

Na skandal błyskawicznie zareagowała częstochowska kuria. Ksiądz Dariusz Z. został odwołany i odsunięty od posługi. Dostał też zakaz pracy z dziećmi.

Sprawa trafiła do prokuratury. Jest na wczesnym etapie. - Dziś policja z Zawiercia przekazała nam materiały. W tym nagranie wideo. Będziemy teraz ustalać, kto jest na tym filmie - mówi Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zobacz: Urzędnik z Sieradza to pedofil?! Miał molestować dziewczynkę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: