WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Dzień nad Bałtykiem kosztuje 600 zł [ZDJĘCIA]

Dzień nad Bałtykiem kosztuje 600 zł [ZDJĘCIA]

05.08.2016, godz. 02:00
DZIEŃ NAD BAŁTYKIEM KOSZTUJE 600ZŁ
DZIEŃ NAD BAŁTYKIEM KOSZTUJE 600ZŁ foto:

Drożyzna demoluje portfele wczasowiczom! W tym roku, gdy wielu Polaków wolało zostać w kraju, niż ryzykować wyjazd za granicę, ceny, zwłaszcza nad Bałtykiem, dramatycznie wzrosły. Dzień pobytu czteroosobowej rodziny kosztuje nawet 600 złotych! No, chyba że ktoś zrezygnuje z ciepłych posiłków i zadowoli się bułką z kefirem.

Szybki rajd po nadmorskich miejscowościach przekonał nas, że znalezienie przyzwoitego lokum w przystępnej cenie graniczy z cudem. Stawki za pokój z łazienką oscylują wokół 80 zł od osoby. Rzadko gdzie w cenę wliczone jest śniadanie. Wyjście na plażę to dla kieszeni demolka. Co prawda piasek nic nie kosztuje, ale cuchnąca toaleta - 2,50 zł. Lepiej więc nie pić piwa z nalewaka za 11 zł (w sklepie przy plaży - 5 zł), a oszczędzić dla dzieci na przejażdżkę po morzu bananem (10 zł od osoby).

Obiad dla czteroosobowej rodziny w zwykłej smażalni ryb kosztuje ok. 150 złotych. Oczywiście bez deseru. Coś słodkiego lepiej już kupić na ulicy. Gofry? Dziesięć złotych sztuka. Lody? Trzy złote kulka. A wszystko razy cztery, jeśli rodzina nie chce dziadować.

Inne atrakcje? A jakże, są! Można pojechać na Hel do Fokarium. Wstęp tylko 5 zł od osoby. Niestety, tyle samo kosztuje godzina na parkingu. Więc już chyba lepiej chodzić wszędzie piechotą.

- Jest drogo, ale wakacje są raz w roku. Najważniejsze, że dzieciom się podoba - mówią Artur (36 l.), Anna (36 l.) Stolińscy z Kutna, którzy z córkami Darią (13 l.) i Mają (7 l.) przyjechali na tydzień do Władysławowa.

Zobacz: Szykował zamach na papieża Franciszka podczas ŚDM? Dostał zarzuty

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: