WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM wiadomości z kraju

EXPRESSEM wiadomości z kraju

11.08.2017, godz. 02:00
MAPA POLSKI.
foto: SHUTTERSTOCK

Informacje z Polski w skrócie.

Śmiertelna burza

Zalane ulice, drzewa wgniecione w samochody, pożary. Istny pogodowy armagedon przetoczył się wczoraj nad Polską! Burze zebrały też śmiertelne żniwo. Zginął mężczyzna, który na Narwi łowił ryby, a jego łódka przewróciła się i go przygniotła. W Wielkopolsce doszło do pożaru, w którym ranna została jedna osoba, zaś na Mazowszu kobieta została uderzona elementem budynku. W całym kraju 176 tys. osób zostało odciętych od prądu, a strażacy musieli do południa interweniować 1900 razy.

Zniknęła w sklepie

Wracając z placu zabaw z rodzicami, mała Oliwka (5 l.) z Krotoszyna uknuła chytry plan. Nagle urwała się rodzicom i pobiegła za blok, w którym mieszkają, i tam przepadła jak kamień w wodę. Po kilku kwadransach bezowocnych poszukiwań zrozpaczeni rodzice dziewczynki poprosili o pomoc policję. Szczęśliwie dziecko znalazło się w... pobliskim centrum handlowym. Okazało się, że chciała kupić mamie sukienkę na imieniny. Cała i zdrowa wróciła do zmartwionych rodziców.

Pięć lat za 50 groszy

Byli grzeczni i wyglądali sympatycznie. Poprosili o 50 gr, których zabrakło im do zakupów, więc 68-letni wrocławianin postanowił ich wesprzeć. Ale jak tylko wyciągnął z kieszeni portfel, podstępna parka wyrwała mu go z rąk i w mgnieniu oka zniknęła. 68-latek usiłował dogonić złodziei, ale stracił siły. Wezwał więc policję, która już po kilku godzinach namierzyła złodziei. W trakcie zatrzymania zachowywali się agresywnie, czuć było od nich alkohol. Trafili do policyjnego aresztu. Grozi im teraz pięć lat więzienia.

Zobacz: Tragiczny wypadek pod Legionowem. ZGINĘLI rodzice i 3-letnie dziecko

Przeczytaj też: Tragedia na S8! Udzielał pomocy kierowcy, ZGINĄŁ potrącony przez ciężarówkę

Polecamy: Bolesty. Żniwa w pełni, a kombajn stanął w ogniu! Dramat rolników z podlaskiego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: