WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Groźny gangster na wolności! Wyszedł przez wpadkę prokuratury

Groźny gangster na wolności! Wyszedł przez wpadkę prokuratury

17.11.2016, godz. 10:29
Więzienie, areszt
foto: EAST NEWS

Przez błąd prokuratury i nieuwagę sądu gangster opuścił areszt. W kwietniu znaleziono u niego 72 kg narkotyków o łącznej wartości 5 milionów złotych. Prokurator podczas przygotowywania wniosku do sądu najprawdopodobniej użył opcji "kopiuj-wklej" w edytorze tekstów, przez co wniosek o przedłużenie aresztu trafił do niewłaściwego sądu.

W kwietniu w 50-letniego mieszkańca Wrocławia znaleziono 72 kg narkotyków wartych 5 milionów złotych. Mężczyzna trafił do aresztu.  Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, później zmieniono jego kwalifikację na wprowadzanie ich do obrotu. W czerwcu przedłużono areszt dla gangstera na kolejne 3 miesiące. Wtedy sprawą zajmował się sąd rejonowy. Jednak we wrześniu prokuratura postawiła mężczyźnie nowy zarzut: udział w zorganizowanej grupie przestępczej - podaje serwis gazetawroclawska.pl. Zgodnie z obowiązującym prawem wtedy sprawę powinien przejąć sąd okręgowy, jednak prokurator sporządzający wniosek o przedłużenie aresztu dla Franciszka S. popełnił błąd i wniosek trafił ponownie do sądu rejonowego. Ten nie zwrócił uwagi na niezgodności, rozpatrzył go i zadecydował o przedłużeniu aresztu dla 50-latka.

Gdzie prokurator popełnił błąd? Najprawdopodobniej zamiast sporządzić nowy wniosek, wyświetlił sobie na ekranie komputera ten z czerwca. Skopiował go, wkleił do nowego wniosku, uzupełnił wcześniejszą treść o nowe zarzuty i przesłał niewłaściwemu sądowi. Gangster z więzienia wyszedł, bo teraz prokuratura nie może złożyć nowego wniosku o areszt w tej samej sprawie.

Zobacz: Gdańsk: zboczeniec zaatakował 11-latkę! Szuka go policja

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: