WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jak odbierać NOWA TV. Poradnik

Jak odbierać NOWA TV. Poradnik

13.11.2016, godz. 09:43
NOWA TV - BEATA TADLA, JAROSŁAW KULCZYCKI,  JOANNA DUNIKOWSKA
NOWA TV - BEATA TADLA, JAROSŁAW KULCZYCKI, JOANNA DUNIKOWSKA foto:

Szykuje się prawdziwa rewolucja na polskim rynku telewizyjnym. Od 9 listopada rusza NOWA TV, bezpłatny, uniwersalny kanał telewizyjny dostępny na multipleksie Mux 8. Możliwość oglądania Nowej TV uzyskają miliony odbiorców telewizji naziemnej w całej Polsce. Warto się więc zawczasu przygotować do odbioru nowego kanału telewizyjnego.

Co zrobić aby móc oglądać Nową TV? Zacznijmy od odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej, czyli wszystkich tych, którzy telewizję oglądają dzięki zbiorczym lub indywidualnym antenom zamontowanym na budynkach. Wszyscy oni powinni w pierwszej kolejności sprawdzić czy do ich miejscowości dociera sygnał nadawany w ramach multipleksu Mux 8. Polub NOWA TV na Facebooku. Aktualny wykaz znajduje się na stronie internetowej: https://emimaps.emitel.pl/. W znajdującą się u góry wyszukiwarkę należy wpisać swój adres, wybrać MUX – 8 i kliknąć przycisk „Szukaj” Jeżeli nasza miejscowość znajduje się w zasięgu możemy pomyśleć o odpowiedniej antenie.

Nadajniki z których można odbierać NOWA TV

Czy konieczna jest wymiana dotychczasowych anten? Niekoniecznie! Zdecydowana większość anten i tunerów pozwalających na oglądanie dziś telewizji naziemnej umożliwia również odbiór w paśmie VHF (kanały 5-12, zakres częstotliwości 174-230MHz). Na wydatki narażeni mogą być tylko właściciele bardzo starych telewizorów, którzy do tej pory używali sygnału telewizji kablowego, a teraz chcą odbierać naziemną telewizję. Oni będą musieli wyposażyć się w tuner DVB-T i odpowiednią szerokopasmową antenę, która umolziwia odbiór pasma VHF i UHF. Jeżeli nasza antena i tuner telewizyjny umożliwia odbiór programów w paśmie VHF, to pozostaje w telewizorze włączyć strojenie kanałów a Nowa TV powinna automatycznie zapisać się na naszej liście z programami. Jeżeli jednak jesteś w zasięgu sygnału a go nie odbierasz prawdopodobnie oznacza to konieczność zakupu dodatkowej anteny VHF, wzmacniacza sygnału oraz tak zwanej zwrotnicy.

Planowany zasięg NOWA TV - stan na koniec grudnia 2016

Szczegóły dotyczące instalacji dodatkowej anteny można znaleźć tutaj: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/poradniki/rozbudowa-instalacji-antenowej-o-mux-8/ A jak wygląda sytuacja w przypadku odbiorców telewizji kablowej i satelitarnej. Oni muszą poczekać na decyzję oparatorów o wpisaniu Nowa TV do ofert programowej, wtedy nowy kanał pojawi się automatycznie.

Ważne: nie wiesz jak oglądać NOWA TV?! Chcemy Ci pomóc! Dzwoń - 22 102 60 60, pisz - jakodbierac@nowa.tv, sprawdź szczegóły -  www.nowa.tv

Zobacz też: Beata Tadla o nowej fascynującej pracy w NOWA TV

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: