WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Marta KACZYŃSKA wystartuje z list PiS do EUROPARLAMENTU?

Marta KACZYŃSKA wystartuje z list PiS do EUROPARLAMENTU?

08.10.2012, godz. 10:28
Marta Kaczyńska
foto:

Czy Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego wystartuje z list PiS w wyborach do Europarlamentu? - Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany złymi wynikami sondaży, może sięgnąć po wszystkie karty, łącznie z Martą - mówi "Newsweekowi" współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

Rozmówca tygodnika nie pochwala jednak ewentualnej kandydatury Kaczyńskiej - Marta nie nadaje się na wizytówką narodowo-katolickiej prawicy, a mówię to najdelikatniej, jak potrafię - podkreśla.

Zdaniem politolog Anny Durskiej, atuty Kaczyńskiej, które mogłyby zwiększyć jej szanse w wyborach, to głośne nazwisko i umiejętność zwracania uwagi. - Jej wypowiedzi nie zawsze są przemyślane, ale nie są letnie - podkreśla Durska.

Mniej wiary w polityczną przyszłość Marty Kaczyńskiej ma poseł PiS Andrzej Duda. - Ona nie ma takich ambicji. Jeśli więc Jarosław Kaczyński sięgnie po bratanicę w eurowyborach, będzie to wyraz desperacji. Zwłaszcza że - jak pisze "Newsweek" - stosunki między nimi nie są zbyt bliskie - podkreśla Duda.

- Po katastrofie smoleńskiej aż się prosiło, żeby Jarosław zastąpił jej ojca, a jej dzieciom dziadka, ale nie chciał tego zrobić. Nie przyjeżdżał nie tylko na urodziny dzieci, ale nawet na komunię Ewy (starszej córki Kaczyńskiej - red.) - mówi tygodnikowi anonimowy pracownik Kaczyńskiego.

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: