WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Katarzyna Grzybowska z KOSZALINA: NFZ ODCHUDZIŁ mnie o 60 kg

Katarzyna Grzybowska z KOSZALINA: NFZ ODCHUDZIŁ mnie o 60 kg

21.05.2011, godz. 05:00
NFZ odchudził mnie o 60 kg
foto:

Ważyła ponad 140 kilogramów. Miała olbrzymie problemy z chodzeniem i oddychaniem. Teraz jednak to już tylko wspomnienie. Dziś Katarzyna Grzybowska (39 l.) z Koszalina (Zachodniopomorskie) jest chudsza o 60 kilogramów. Sprawił to zabieg zmniejszenia żołądka, w całości refundowany przez NFZ.

- Nigdy nie byłam szczuplutkim dzieckiem. Odkąd pamiętam, miałam sporo ciała - opowiada pani Katarzyna. Jako młoda dziewczyna trenowała judo.

- Musiałam mieć siłę i odpowiednią masę, więc jadłam i nawet nie zauważyłam, kiedy tak bardzo urosłam wszerz - wspomina. - A gdy jeszcze urodziłam bliźniaki, moja waga przekroczyła 140 kilogramów. Nie wiedziałam już, co mam robić...Wtedy pani Katarzyna dowiedziała się o możliwości przeprowadzenia operacji odchudzającej. I to na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia. W dużym uproszczeniu - polega ona na ściśnięciu żołądka specjalną opaską.

Przeczytaj koniecznie: Jak WALCZYĆ Z ADHD? Dobra wiadomość dla rodziców: Lek JEST NA LIŚCIE leków refundowanych przez NFZ

Zabieg wykonywany jest laparoskopowo. Nie wymaga rozcinania brzucha i nie pozostawia praktycznie trwałych śladów na skórze. Pani Katarzyna przeszła zabieg w Szczecinie. - Po trzech dniach wracałam do domu - mówi kobieta. - Przez dwa tygodnie byłam potem na płynnej diecie. Później mogłam już jeść praktycznie wszystko. Ale dzięki założonej na żołądek opasce minimalne ilości jedzenia powodują uczucie sytości. Dlatego schudłam już o 60 kilogramów. Noszę teraz rozmiar 44, ale liczę na to, że już niedługo wbiję się w czterdziestkę.

Patrz też: Bobolice: U ginekolog Marii W. ciąża pacjentek trwała 18 miesięcy. Lekarka oszukiwała NFZ

Tak dostaniesz się na operację za darmo

radzi Małgorzata Koszur, rzecznik szczecińskiego oddziału NFZ:

- Najpierw trzeba zgłosić się do lekarza rodzinnego, który skieruje nas do poradni metabolicznej- tam specjaliści określą, czy otyłość wynika wyłącznie ze złej diety, czy to objaw chorobowy - Jeśli w grę wchodzi choroba, zostaniemy zakwalifikowani do operacji, za którą zapłaci NFZ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: